ActiveFit löparjacka + tights
Värde 800 kr.
- Jackan är perfekt som löparjacka, men kan också användas som en lätt träningsjacka över träningskläderna till och från träning eller på en skön promenad.
- Jackan är gjord i ett lättviktsmaterial, så den tar nästan ingen plats när den är ihopvikt. Du kan lätt lägga jackan i fickan på dina tights om det blir varmt när du tränar.
- Jackan är designad i en lös modell, som är längre baktill.
- Det lätt vattenavvisande materialet hjälper dig att hålla dig torr oavsett väder.
- Tightsen har medelhög midja och bred linning, som håller magen på plats. Tightsen är gjorda i ett lätt och elastiskt material som ger bra flexibilitet. Tightsen har en ficka på sidan av låret där mobilen passar perfekt, men den kan också användas till förvaring av nycklar eller kreditkort.
- Jackan är plommonlila och tightsen är svarta.Du får OCKSÅ!
Tillsammans med dina I FORM-magasin och det snygga träningssetet får du också tillgång till ett löpprogram med ljudguide för nybörjare. Med det här programmet kan du, med en ljudguide i öronen, träna dig upp från noll till att springa 30 minuter i sträck eller motsvarande 5 km på 12 veckor.
Jackan tål maskintvätt i 30 graders fintvätt
Tightsen tål maskintvätt i 40 grader
Material jacka: 100% nylon
Material tights: 88% polyester och 12% spandex