Hudvård från Clarins: Lip Perfector, SOS Primer, Extra Firming Day och Foot Beauty Treatment.
Läppglans som förstärker läpparnas naturliga färg och gör dem mjukare och fylligare. Berikad med sheasmör och vårdande F-vitamin.
Färg 01 Rose.
5 ml.
Värde 90 kr.
Minimerar trötthetstecken och har en uppfräschande textur med "utsuddande" effekt som förbereder huden för kommande make up-applicering samtidigt som den tillåter huden att andas och ger en bättre hållbarhet för make-up´en i helhet. Färg 00 Universal Light.
10 ml.
Värde 110 kr.
Clarins extra-firming-serien har ett rikt innehåll av högpresterande anti-ageing ingredienser och hjälper till att bibehålla fasthet, smidighet och en hud med lyster till kvinnor i 40-årsåldern. Extra-Firming day passar alla hudtyper och har en utjämnande effekt som främjar en synligt fastare hud.
30 ml.
Värde 510 kr.
Lyxig och rik fotkräm som gör dina fötter härligt mjuka och lena. Den absorberas snabbt i huden utan att kännas oljig eller fet.
50 ml.
Värde 85 kr.